Kā atpazīt magnija trūkumu organismā?
Magnijs ir viena no svarīgākajām minerālvielām cilvēka organismā. Tas piedalās ārkārtīgi plašā klāstā procesu – magnijs palīdz regulēt muskuļu darbību, nervu sistēmas funkcijas, enerģijas vielmaiņu un pat ietekmē miega kvalitāti. Lai gan magnijs ir tik būtisks, tā trūkums bieži paliek nepamanīts – tikai aptuveni 1% magnija atrodas asins serumā1, tāpēc asins analīze ne vienmēr atspoguļo reālo magnija līmeni organismā. Kā atpazīt magnija trūkumu?
Lai gan nav viennozīmīga veida, kā noteikt magnija trūkumu organismā, ir vairākas pazīmes pēc kurām var spriest par tā trūkumu.
Muskuļu krampji un saspringums – magnijs palīdz nodrošināt muskuļu relaksāciju, tāpēc tā trūkums var izraisīt muskuļu krampjus, spazmas vai stīvumu. Turklāt magnija deficīts var veicināt arī nervu impulsu pārvades traucējumus, kas pastiprina muskuļu jutīgumu īpaši slodzes vai stresa laikā.
Nemiers un trauksmainība – magnijs ir viena no nervu impulsu regulējošajām minerālvielām organismā, tāpēc tā trūkums var veicināt nervozitāti un trauksmes izjūtu. Zema magnija līmeņa dēļ var samazināties serotonīna sintēze, padarot cilvēku jūtīgāku pret stresu un iekšējo nemieru.
Miega traucējumi – ja vakaros ir jūtamas grūtības iemigt vai bieža pamošanās nakts laikā ir kļuvusi par ikdienu, iespējams, ka organismā nav pietiekoši daudz magnija. Šādas miega problēmas var liecināt par nervu sistēmas disbalansu, jo magnijam ir nozīmīga loma miega hormona melatonīna regulēšanā un relaksācijas procesa veicināšanā.
Nogurums un enerģijas trūkums – magnijs ir iesaistīts enerģijas vielmaiņā, tostarp enerģijas ražošanā organismā. Tā deficīts var radīt pastāvīgu noguruma sajūtu. Turklāt magnija trūkuma dēļ var tikt traucēta glikozes pārvēršana par enerģiju, kas vēl vairāk kavē organisma spēju atjaunoties pēc ikdienas slodzes.
Sirdsdarbības ritma traucējumi – magnijs ietekmē elektrolītu līdzsvaru, kas ir būtisks normālai sirds muskuļa darbībai. Tā trūkums var radīt neregulāru vai paātrinātu sirdsdarbību, jo magnijs mijiedarbojas ar kalciju un kāliju – minerālvielām, kas regulē sirdsdarbības impulsus.
Kas veicina magnija deficītu?
Magnija trūkumu var izraisīt plašs klāsts apstākļu, piemēram, paaugstināts stress, nepilnvērtīgs uzturs, pārmērīga kafijas lietošana un bieža alkohola lietošana.
Magnija daudzumu organismā var pazemināt intensīva fiziskā slodze, piemēram, sporta treniņi vai darbs, kas prasa fizisku piepūli.
Tāpat magnija trūkumu var radīt noteiktas zāles, tostarp diurētiskie (urīndzenošie) līdzekļi un protona sūkņu inhibitori (zāļu grupa, kas samazina kuņģa skābes veidošanos, piemēram omeprazols), kas vai nu palielina magnija izvadīšanu no organisma, vai traucē tā uzsūkšanos.
NATEO D+ Magnijs B6 – trīskāršs ieguvums vienā kapsulā
Lai efektīvi papildinātu magnija līmeni organismā, ieteicams izvēlēties magniju ar augstu uzsūkšanās spēju. Ir īpaši svarīgi izvēlēties tādu vitamīnu un minerālvielu kombināciju, kas savstarpēji uzlabo katras vielas uzsūkšanos organismā, piemēram, B6 vitamīns uzlabo magnija uzsūkšanos, savukārt magnijs veicina D vitamīna uzsūkšanos organismā.
Šo kombināciju piedāvā NATEO D+ Magnijs B6 kapsulas – tās apvieno magnija helātu, magnija oksīdu, B6 vitamīnu un dabiskas izcelsmes D vitamīnu. Šī kombinācija ir īpaši piemērota tiem, kas ikdienā izjūt stresu, nogurumu vai saspringumu, kā arī ikvienam, kas ikdienā saskaras ar fizisku piepūli darbā vai sporta treniņos. Kapsulas ir ērti lietojamas un piemērotas pieaugušajiem un bērniem no 11 gadu vecuma.
Meklē NATEO D+ Magnijs B6 aptiekās visa Latvijā, internetā, kā arī ražotāja veikalā https://sagitus.lv/veikals/d-vitamins/nateo-d-4000-ar-magniju-b6-n40/
Uzzini vairāk par NATEO D vitamīnu mājaslapā https://nateo.lv/
Magnijs ir kā klusais balsts, kas palīdz saglabāt līdzsvaru gan ķermenī, gan prātā. Ieklausies savā organismā – tas bieži vien zina, kas tam nepieciešams.
NATEO ir uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
Atsauces
[1] https://ods.od.nih.gov/factsheets/magnesium-healthprofessional/